T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Kulp Müftülüğü

02.05.2020

Türkiye Diyanet Vakfı Bu Ramazanda da Fitrelerinizi İhtiyaç Sahiplerine Ulaştırıyor

Yarım asra yakın süredir gerçekleştirdiği iyilik faaliyetleri ve üstlendiği sorumluluğun bilinciyle ülkemizde ve yedi kıtada, milletimizin emanet ettiği yardımları gerçek sahiplerine ulaştıran Türkiye Diyanet Vakfı bu Ramazan ayında da milletimizin emaneti olan fitre, zekat ve bağışları ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.
Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs sürecinin gölgesinde geçireceğimiz bu Ramazan ayında “Kardeşlerini Unutma, Beklenen Sensin!” diyor, yurt içinde 81 ilde, yurt dışında ise 35 ülkede milletimize umut bağlayan ve yolumuzu gözleyen kardeşlerimiz için yola çıkıyoruz. Paylaşmaya ve şükretmeye en çok değer verdiğimiz bu ayda insanlığın kimsesi olmaya çalışacak, hiç tanımadığımız insanlarla orucumuzu açacak, aynı safta kıblemize yönelerek Rabbimize iltica edecek ve içtenlikle yaptıkları dualara ortak olacağız.

Vatandaşlarımız Ramazan ayı boyunca zekat, fitre, fidye, sadaka, gıda paketi, bayramlık kıyafet gibi bağışlarını bagis.tdv.org adreslerinden online yapabileceği gibi il ve ilçe müftülükleri, TDV şubeleri, tüm PTT şubeleri ve anlaşmalı bankalar aracılığıyla ve TDV bağış uygulamaları vesilesiyle de yapabilecek. (https://tdv.org/tr-TR/kardeslerini-unutma-beklenen-sensin/

Ayrıca, bağışçılarımız tüm GSM operatörlerine bağlı faturalı ve faturasız hatlardan FİTRE yazıp 5601’e SMS göndererek fitre bağışında bulunabilecek. Bir SMS ücreti, bir Fitre bedeli olan 27 TL’dir.