T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Diyarbakır Müftülüğü

01.06.2016

Nimetullah ERDOĞMUŞ

Nimetullah ERDOĞMUŞ  ( 2011 - 2015 )


01.01.1960 tarihinde Bingöl’ün Genç İlçesinde doğdu. İlkokul Öğrenimini Genç`’in Meşedalı (Modan) Köyünde, Orta ve Lise öğrenimini Diyarbakır`da tamamladıktan sonra, 1982 yılında Erzurum Yüksek İslam Enstitüsü’nden Mezun oldu. Bu arada Medrese Eğitimine Babası Molla Mehdi ile Seyda Molla Abdullah DÜŞÜNÜCÜ’nün yanında sürdürdü.

İlk göreve, 26.07.1978 tarihinde Dicle Müftülüğüne bağlı Kurşunlu  (Pirejman)  Köyünde İmam-Hatip olarak başladı. 1983-1987 tarihleri arasında Diyarbakır Müftülüğünde İmam-Hatip olarak görev yaptıktan sonra “ Bilgi ve Görgü ” Eğitimi amacıyla 1987-1989 yılları arasında iki yıl Mısır`da bulundu. 1989 - 1991 yılları arasında Diyanet İşleri Başkanlığı Merkez teşkilatında Memur olarak görev yaptı. 17.01.1991`de Elazığ Maden, 24.03.1997` de Baskil İlçe Müftülüğüne atandı. 31.10.2002 tarihinde Elazığ İl Müftülüğüne tayin edildi. 22.03.2005 tarihinde Kilis İl Müftülüğüne tayin oldu.

28.02.2011 tarihinde Diyarbakır İl Müftüsü olarak atandı. 17.02.2015 tarihinde Diyarbakır İl Müftülüğü görevinden emekliye ayrıldı. Evli ve beş çocuk babasıdır.