01.07.2020

İLÇE MÜFTÜMÜZ SAYIN İLHAN GÜNAY DİYARBAKIR İL MÜFTÜ YARDIMCISI OLDU

Silvan İlçe Müftümüz İlhan GÜNAY, Diyarbakır İl Müftü Yardımcılığı görevine atanması hasebiyle, ilçemize veda ederken bir yazı kaleme aldı. Veda yazısında şu duygulara yer verdi:

Sevgili Silvan’lılar!  Konuşmaların en zor olanı veda içerenlerdir. İnsan sürekli bir yolculuk halindedir! Çocukluktan gençliğe, gençlikten ihtiyarlığa, ihtiyarlıktan kabre, kabirden haşre, haşirden ebediyet âlemine kadar yolculuğu devam eder.

Diyarbakır İl Müftü Yardımcılığı görevine atanmış bulunmaktan dolayı güzel Silvan’ımızdaki görevimize, dolayısıyla Silvan’ımızın siz değerli halkına veda etmek durumundayım. Silvan’a geleli iki yıla yakın bir zaman oldu. 20.07.2018 tarihinde başladığım görevime, bu günlerde veda etmek, nöbeti başka bir kardeşimize devretmek ve yeni görevime, Diyarbakır’da uhdemize tevdi edilen vazifeye başlamak suretiyle devam etmek durumundayız. Konuşma yapmak zordur, veda konuşması yapmak nispeten daha zordur, beni anlamanızı istirham ediyorum.

Elhamdülillah, bu zaman zarfı içerisinde birbirimizi kırmadan iyi bir ortamda kanuni olarak bize tevdi edilen işlerimizi yürütmeye çalıştık. Binaenaleyh aranızdan mutlu bir şekilde ayrılıyorum. Silvan’a ve Silvan halkına sunduğumuz din hizmeti bizleri daima onurlandırmıştır. Başta Silvan Kaymakamımız Sayın Mehmet USLU olmak üzere, kurum amirlerim, daire arkadaşlarım, din hizmeti sunan tüm din gönüllüsü kardeşlerim, mesai arkadaşlarım ve saygıdeğer Silvanlılara  ayrı ayrı teşekkür ediyor, hakkım varsa helal ediyorum. Sizler de haklarınızı helal edin. Bu duygu ve düşüncelerle hepinize Allah’a ısmarladık diyorum, hoşça kalın, Allah’a emanet olunuz.