04.11.2021

Müftülük’ten Engellilere Yönelik Kur’an Kursu Açılışı Düzenledi

Müftülük’ten Engellilere Yönelik Kur’an Kursu Açılışı Düzenledi

 

Diyarbakır İl Müftülüğü, Engelli vatandaşlara yönelik Bağlar ilçesinde Kur’an Kursu açılışı yaptı.

 

Engellilere yönelik hizmetlerine devam eden Diyarbakır İl Müftülüğü, İşitme Engellilere yönelik Çelik Kız Kur’an Kursu açılışı yaptı. İşitme engellilere eğitim verecek olan Kur’an Kursu, yetkin Kur’an Kursu Öğreticileri Kur’an-ı Kerim eğitiminin yanında Temel Dini Bilgiler, Siyer ve Fıkıh alanında dersleri veriyor.

 

Açılışa katılan Diyarbakır İl Müftü Yardımcısı Mahmut Yıldızbaş “Engelli vatandaşlarımıza hizmetlerimize her daim devam ediyoruz. Bugün açılışını yaptığımız Çelik Kız Kur’an Kursumuz da İşitme Engelli vatandaşlarımıza hizmet verecektir. Kur’an-ı Kerim eğitimi ile beraber Temel Dini Bilgiler ve Fıkıh alanlarında deneyimli Kur’an Kursu öğreticilerimiz dersler verecekler. Allah (cc) Muvaffak eylesin.”dedi.

 

Bağlar İlçe Müftüsü Hasan Selam “Engelli vatandaşlarımıza müftülüğümüz olarak bir çok faaliyet gerçekleştiriyoruz. Şimdi açılışını yaptığımız Çelik Kur’an Kursumuzda bunlardan bir tanesi. Yapmış olduğumuz çalışmalarımızın kapsamını günden güne genişletiyoruz. Bu anlamda desteklerinden dolayı Diyarbakır İl Müftümüz Yavuz Selim Karabayır hocamıza şükranlarımızı sunuyoruz. Allah razı olsun.”dedi.

 

Çelik Kur’an Kursu açılışına İl Müftü Yardımcısı Mahmut Yıldızbaş ve Bağlar İlçe Müftüsü Hasan Selam’ın yanı sıra Diyarbakır İl Müftülüğü Engelli Koordinatörü Zemzem Tekin ve Kur’an Kursu Öğreticileri katıldı.