T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Kocaköy Müftülüğü

14.06.2018

Kocaköy İlçe Müftümüzün Bayram mesaji

Rahmet bereket ve arınma mevsimi Ramazan ayının ardindan barış,kardeşlik ve esenlik rüzgarlarının dalga dalga yayılarak bütün hayatı kuşatacagı Ramazan Bayramına girmis bulunuyoruz. 

Bayram bir ay boyunca iyilik,ibadet ve tefekkürle kendini her yönüyle eğiten müminlere ramazan-ı şerifin en güzel armağanıdır. Bayram kardeşine tebessum etmeyi sadaka bilen peygamber ahlakının muntesiplerine yeryüzündeki olanca kötülüğe karşılık kardeşlik ve muhabbeti bütün aleme yaymak icin büyük bir umut ve azimle çalışan iyilik erlerine alemlerin rabbinden bir hediye ve rahmet vesilesidir. Bayram bizleri istikbale taşıyan ve tarih sahnesinde müslümanlara süreklilik kazandıran müstesna zaman dilimidir. Bayramlar her yıl gelip geçen sıradan bir tatil günü degil insani ve islami güzelliklerin birlikte yaşandığı birlik beraberlik sevgi ve saygının en guzel örneklerinin sergilendiği toplumun bütün kesimlerinin birbiriyle kaynaştığı paylaşma ve dayanışma günleridir . Bayramlar mutluluğun sevincin hakkını verme günlerdir. "İsraftan kaçınarak tasarruf ettigimiz Allah'ın bizlere verdigi nimetlerden fakirlerimizi yoksullarımızı ve ihtiyaç sahibi kardeşlerimizi zekat fitre sadaka ve yardimlarimizla sevindirmeliyiz. 

Bayram vesilesiyle araçlarıyla seyahat edecek kardeşlerimizin dikkatli olmasını hatırlatır daha sağlıklı mutlu bayramlara kavuşma temennisiyle Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle tebrik eder bayramın milletimize bütün insan alemine ve insanlığa barış huzur ve mutluluk getirmesini Allahtan niyaz ederim. 

RAMAZAN BAYRAMINIZ MUBAREK OLSUN 

 

Muhammed Sait OKUMUŞ - Kocaköy İlçe Müftüsü