09.05.2019

Yaz Kur’an Kurslarında Ek Ders Ücreti Karşılığı Çalışacak Öğretici Alımı İlanı

Yaz Kur’an Kurslarında Ek Ders Ücreti Karşılığı Çalışacak Öğretici Alımı İlanı.

Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 10. Maddesi gereğince ek ders ücreti karşılığında geçici öğreticiler görevlendirilebilecektir.
1- Müracaatlar: Bismil, Çermik, Çüngüş, Dicle, Ergani,Hani, Hazro, Kayapınar, Kocaköy,Lice ve Yenişehir İlçe Müftülüklerine yapılacaktır.(Sadece bir ilçe için başvuru yapılacaktır)
2- Mülakat yapılacak ilçeler: Bismil, Çermik, Çüngüş, Dicle, Ergani, Hani, Hazro. Kayapınar, Kocaköy, Lice ve Yenişehir İlçe Müftülükleri
3- Müracaatlar şahsen yapılacaktır.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR:
a- İlahiyat Fakültesi, İlahiyat Ön lisans veya İmam Hatip Lisesi diplomalarından birinin fotokopisi,
b- 2018 yılı DHBT’den 60 ve üzeri puan aldığına dair sınav sonucu fotokopisi, talebin az olması halinde ise DHBT’si 50 puana kadar olanlar da müracaat edebileceklerdir.
c- Kayapınar İlçesi için 60 ve üzeri puan almış olmak.
d- Yenişehir İlçesi için 60 ve üzeri puan almış olmak ve erkek olmak.
e- Dilekçe,
f- Sabıka kaydı,
g- Kimlik Fotokopisi,

SINAV VE MÜRACAAT TARİHLERİ:
a- Müracaatlar: 10-25 Mayıs 2019 tarihleri arasında görev almak istenen ilçe müftülüğüne yapılacaktır.
b- 27 Mayıs 2019 Pazartesi günü saat 09.30’da müracaat edilen ilçe Müftülüklerinde Sınav Komisyonunca sözlü mülakat yapılacaktır.
c- Mülakat sonuç listesi, müracaat listesi ve tutanaklar sınav komisyonunca sınavın bittiği gün İl Müftülüğüne elden teslim edilecektir.
d- Sınav sonucunda yerleştirmeler en yüksek puanı alandan başlamak üzere ek listedeki ihtiyaç duyulan Kur’an Kurslarından birine yapılacaktır.