T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Ergani Müftülüğü

09.05.2019

Yaz Kursu Geçici Öğretici alımı

2019 YILI YAZ KURAN KURSUNDA GEÇİCİ ÖĞRETİCİ ALIMI ŞARTLARI

İlimize bağlı ilçe müftülüklerinde ihtiyaç duyulan Kur'an Kurslarına ek ders ücreti karşılığında çalıştırılmak üzere geçici Kur'an Kursu Öğreticisi alınacaktır. Bu itibarla, Yaz Kur'an Kurslarımızdaki eğitim ve öğretimin kadrolu veya sözleşmeli personelle yürütülmesi esastır. Ancak eğitim ve öğretimin kadrolu veya sözleşmeli personelle yürütülememesi halinde söz konusu Kur'an Kurslarındaki hizmetlerin aksamaması için Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 10. Maddesi gereğince ek ders ücreti karşılığında geçici öğreticiler görevlendirilebilecektir.

Müracaatlar: Bismil, Çermik, Çüngüş, Dicle, Ergani, Hani, Hazro, Kayapınar, Kocaköy,Lice ve Yenişehir İlçe Müftülüklerine yapılacaktır.(Sadece bir ilçe için başvuruyapılacaktır)

Mülakat yapılacak ilçeler:Bismil,Çermik, Çüngüş, Dicle, Ergani, Hani,Hazro, Kayapınar, Kocaköy, Lice ve Yenişehir İlçe Müftülükleri Müracaatlar şahsen yapılacaktır.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR:

1-İlahiyat Fakültesi, İlahiyat Ön lisans veya İmam Hatip Lisesi diplomalarından birinin fotokopisi, 2018 yılı  DHBT'den 60 ve üzeri puan aldığına dair sınav sonucu fotokopisi, talebin az olması halinde ise DHBT'si 50 puana kadar olanlar da müracaat edebileceklerdir.  2-Kayapınar İlçesi için 60 ve üzeri puan almış olmak. Yenişehir İlçesi için 60 ve üzeri puan almış olmak ve erkek olmak. 3-Dilekçe, 4-Sabıka kaydı, 5-Kimlik Fotokopisi,

Müracaatlar: 10-25 Mayıs 2019 tarihleri arasında görev almak istenen ilçe müftülüğüne yapılacaktır. 27 Mayıs 2019 Pazartesi günü saat 09.30'da müracaat edilen ilçe MüftülüklerindeSınav Komisyonunca sözlü mülakat yapılacaktır.