T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Ergani Müftülüğü

26.09.2016

Ergani İlçe Müftüsü ARSLAN’dan 2016-2017 Eğitim ve Öğretim Yılı İhtiyaç Odaklı Kur’an Kursları açılış Mesajı ;

“Manevi ve Kültürel hayatta, insanımızı Kur’anla beraber kılmaya, insanımızı Kur’an’a yakın olmaya kurslarımız vesile oluyor. Kurslarımızda, Kur’an’ı Kerim’i, ilmihal bilgilerini, Peygamberimizin hayatını, ahlakını, Milli ve manevi  değerlerimizi, birlik beraberlik ruhunun yaşatılmasını, Vatan, millet ve bayrak sevgisinin  kazanılmasını, komşularımızla ilişkilerimizin nasıl olması gerektiğini, çocuklarımıza ve eşlerimize karşı görevlerimizi, çevremizdeki manevi problemlere karşı duyarlı olmamız gerektiğini, toplumsal hayat içerisinde Müslüman’ın rolünün ve Müslümanın Müslüman kardeşine nasıl davranması gerektiğini öğreniyoruz. 

 Dolayısıyla Kur'an kurslarımız  hayatımızda çok önemli bir yer işgal ediyor. Kur’an kurslarımızdaki eğitim ve bu eğitime iştirak edenlerinde bu eğitimden aldıkları bilgiler ve almış olduğu değerler toplumun bütününe olumlu bir şekilde yansıyor.

Kur’an kursuna şuurlu bir şekilde hem bu Kur’an’ın feyzinden istifade edeyim, hem Kur’an öğreneyim, hem insanlara ve  kendime faydalı olayım, hem dünyamı iyi yaşayayım hem de ahiretimi kazanayım diyerek devam eden insanların bulunduğu bir toplumda kötülük olmaz. Çünkü Kur’an her zaman  iyiliği ve iyi insan olmayı emreder.

Bu vesileyle 2016-2017 Eğitim ve Öğretim yılında öğrenci ve öğreticilerimize başarılar diler, Vatanımıza, milletimize hayırlı olmasını Cenab-ı Hakk'tan niyaz ederim      

                                                                                                           Abdülrakip ARSLAN

                                                                                                           Ergani İlçe Müftüsü