T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Diyarbakır Müftülüğü

01.06.2016

Muhittin SARIKAYA

Muhittin SARIKAYA  (2001 – 2005 )

1956 Yılında Erzurum’da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Erzurum’da tamamladı.

1977 yılında Bursa Merkez Karaıslah Köyü Camii imam-hatipliğine atandı. 1982 yılında Bursa Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. 1983 yılında Afyon Şuhut ilçe vaizliğine atandı. Askerlik görevini Gaziantep’te yedek subay olarak yaptı. 04.05.1987-31.08.1990 tarihleri arasında Ağrı Eleşkirt, 17.09.1990-29.05.1995 tarihleri arasında Çanakkale Bayramiç ve 01.06.1995-11.01.2000 tarihleri arasında Samsun Bafra ilçe müftülükleri görevlerinde bulundu. 01.01.2000 tarihinde Muş il müftülüğüne atandı.

29.11.2001 tarihinde atandığı Diyarbakır il müftülüğü görevini 26.12.2005 tarihine kadar sürdürdü. 27.12.2005 tarihinde tayin edildiği Yalova il müftülüğüne atandı. 07.07.2013 tarihinde başka bir göreve atanmak üzere merkeze alınmış,bulunduğu görevde devam etmektedir.